PAKARTOTINIS TURBINOS REMONTAS MĖNESIO BĖGYJE

Nors prieš tai esančiame straipsnyje nagrinėjome galimus turbinos gedimus po 3 dienų, tačiau viskas tuo nepasibaigia. Ir tai nereiškia, kad galite jaustis saugūs ir laimingi, nors ir atliktas vos ne naujas (skaitykite apie pagrindines gedimų priežąstis čia – turboremontas >>>)  ir duotos garantijos pačiam turbo kompresoriui – apie tai atskiroje temoje čia >>> turbina su garantija >>>

NAODOTOS TURBINOS KAINOS

1. Pirmuoju atveju turbinos gedimo priežąstis dažniausiai būna netvarkinga tepimo sistema.

Įvertinus jos funkcionalumą pagal visus reikalaujamus techninius parametrus ir įsitikinus jos nepriekaištingu veikimu – galima arba sustoti tikrinti ir vertinti visą variklio mechaniką arba pabandyti pasikapstyti giliau.

Dažniausiai taupumo sumetimais to nei vienas klientas nedaro,  o autoservisų meistrai tai žinodami – net ir nesiūlo nieko daryti.

turbinos remonto kaina kaune vilniuje klaipėdoje

2.  Daugelio metų įdirbis ir patirtis mums leidžia konstatuoti labai įdomų faktą, kuris galbūt pravers daugeliui automobilių savininkų, kuriems sugedo turbina.

Ir tai yra – netvarkinga išmetimo sistema. Dažniausiai suremontavus ir pradėjus eksploatuoti naujai atrestauruotą turbiną, pavažinėjus kokias (apie) 3 -4 savaites pastebimas padidėjęs dūmingumas.

Pradeda vis labiau ir labiau deginti tepalą. Tačiau vairuotojas net neįtaria, kad ateina galas naujai turbinai… Vėl…

**************

3.  Kodėl taip atsitinka, ir kaip išmetimo sistema įtakoja nepriekaištingą turbinos veikimą?

  • Netvarkinga išmetamųjų dujų sistema – antras pagal dydį “peilis” turbinos ilgaamžiškumui
  • Užsikimšęs katalizatorius – galingas smūgis atraminiams turbinos guoliams ( kaip žinote, tai pirma turbinos gedimo stadija )
  • Tepalas po dažno turbinos veleno lūžio  dažniausiai nepašalinamas iš išmetimo sistemos, galvojant kad bevažinėjant pats išdegs. Žinoma, jis tikrai išdega, bet pirma užkimšęs katalizatorių tikrai suspėja sugadinti ir naują turbiną.
  • Pridegęs ir užsikimšęs katalizatorius – garantuotas turbinos gedimas 3-4 savaičių bėgyje.

**************

Taigi, reziumuojant šiuos faktus, galima daryti išvadą, kad pamatavus tepalo slėgį ir įsitikinus, kad jis toks – koks priklauso, būtina pasitikrinti nuodugniai išmetimo sistemą. Tai leis ne tik kad išvengti turbinos sugadinimo  mėnesio bėgyje, bet ir artimiausioje ateityje. Ir dar. Jeigu viską perskaitėte, dar vertėtų paskaityti apie priežąstis, kurios sukelia turbinos gedimus po 3 dienų >>>